Ճամբարային գործունեության հաշվետվություն. 30.05-10.06

  • Ճամբարի առաջին օր. 30.05
  • ՃDSC04963ամբարի երկրորդ օր. 31.05
  • Ճամբարի երրորդ օր. 1.06
  • Ճամբարի չորրորդ օր. 2.06 /բարձունքի հաղթահարում/
  • Ճամբարի հինգերորդ օր. 3.06

Դեպի Բջնի. ամփոփում

  • Երևան-Ձիթհանքով-Թալին-Երևան. եռօրյա ճամբար / 6.06-8.06/
  • Ձիթհանքովում.ամփոփում. 9.06-10.06
Advertisements

Աշխատաժամանակ. 20.06-24.06

20.06.2016

9.0SAM_16240-9.30—մարզական պարապմունք. նախավարժանք, վազք, մարմնամարզություն

9:45–10։15՝—ընդհանուր պարապմունք. երգի, պարի ուսուցում

10:30–12:30 —Կինո-ֆոտո փառատոն.Ստուգատեսին ներկայացված աշխատանքների դիտում, քննարկում: Ստուգատեսի ամփոփում: Պլեներ 2017 անելիքներ: Ռեպորտաժ /Հարցազրույցներ, ռադիոնյութի պատրաստում/

12:30-13։00— Ընդմիջում Նոր դպրոցում

13:00–14:00—  «Խոսք, հաղորդակցություն» սեմինարը վարում է Գայանե Թերզյանը: Ռեպորտաժ /հարցազրույցներ/

14.30-15.30— Նյութի վերջնական ձայնագրում, մոնտաժ, թողարկում

21. 06.2016

9:00-9:45—Լողի ստուգարք

9:45–10։15՝—ընդհանուր պարապմունք. երգի, պարի ուսուցում

10:30–12:30 —Կինո-ֆոտո փառատոն.Ստուգատեսին ներկայացված աշխատանքների դիտում, քննարկում: Ստուգատեսի ամփոփում:

12:30-13։00— Ընդմիջում

13:00–14:00—  «Խոսք, հաղորդակցություն» սեմինարը վարում է Գայանե Թերզյանը:

14.00—Հեծանիվ վարել

22.06.2016

9:00-9:45՝—մարզական պարապմունքներ

  • Մայր դպրոցում՝ նախավարժանք, վազք, մարմնամարզություն երկու խմբով՝ մարզադաշտում և մարզադահլիճում, հեծանիվ վարելու ստուգարք:

9:50–10։20— ընդհանուր պարապմունք. երգի, պարի ուսուցում

10:30–12:30— ամառային ստուգատեսներ, ամառային պլեներ

  • «Արտ միջավայր». Կարինե Մացակյան, Զարուհի Ոսկանյան, Անի Հովհաննիսյան, Թամար Հարությունյան, Հասմիկ Թոփչյան։
    Պարապմունքը սկսում են Մայր դպրոցից, քայլելով մինչև Գեղարվեստ՝ Նոր դպրոցով: Ճանապարհին ներկայացնում են արված աշխատանքները: Գեղարվեստի դպրոցում կատարված աշխատանքների, մյուս տեղերում կատարված աշխատանքների ներկայացում՝ գեղարվեստի ցուցասրահում: Ստուգատեսի ամփոփում: Պլեներ 2017 անելիքներ: Մասնակիցները՝ Գեղարվեստի, Նոր դպրոցի ջոկատներ։

12:30-13։00՝ Ընդմիջում Նոր դպրոցում (Միջին դպրոցի, Ավագ դպրոցի ջոկատներ), Գեղարվեստի դպրոցում (Գեղարվեստի, Նոր դպրոցի ջոկատներ), Քոլեջում (Հիմնական դպրոցի, Դպրոց պարտեզի ջոկատներ) :

13:00–14:00՝  

  • «Խոսք, հաղորդակցություն» սեմինարը վարում է Գայանե Թերզյանը. մասնակիցները՝ Գեղարվեստի, Նոր դպրոցի ջոկատներ
  • Լուսինե Բուշի ջոկատ /Մայր դպրոց/

14.00 -Լեռ Կամսար «Կենդանիներու համագումարը» երգիծական ներկայացում` Մեդիակենտրոն

 

23.06.2016

9:00-9.45՝ մարմնամարզություն` մարմնամարզական դահլիճում (Դավիթ Ֆահրադյան)

10։00՝       Ընդհանուր պարապմունք

10։30՝       Ընդհանուր ժողով Մարմարյա սրահում

11.15 -12.00 – թարգմանչական ստուգատեսի ամփոփում

  • Միջին դպրոցի ակումբ. մասնակիցներ՝ Նոր և Գեղարվեստի դպրոցների դասավանդողներ  (ներկայացնում է Տաթև Աբրահամյանը)

12.00 – 15.00 – ընդմիջում, ուսումնական աշխատանք դպրոցներում

24.06.2016

09։00-09։45— Մարզական մարզահրապարակ, մարզասրահ

10։00-10։30 ընդհանուր պարապմունք
10։30-12։00 Աշխատանք նոր դպրոցում
Միջավայրի բարևալավում, աշատանք բակ-պարտեզում
12:00 — 12:30 Ընդմիջում
12:30 -13:00Մանկավաժական ճամբարի 2-րդ շաբաթի նախագծի քննարկում
13:00-15:00 Ընդունելություն
պայմանագրերի կնքում
«Ամառ 2016» տեղեկատվական թերթիկների տարածում
թաղամասի մանկապարտեզների 6 տարեկանների խմբում

Աշխատաժամանակ /13.06-07.06/

Բանգլադեշյան պլեներ 2016

 

Աշխատակարգ147

Հունիսի 13-ին`

9։00-10։00՝ մարզական պարապմունքներ մարզադաշտերում՝ հեծանիվ, ընդհանուր ֆիզպատրաստություն, բացօթյա մարմնամարզություն

10:00-10:30` Ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա Սրահում

ժամը 10.30-11.10 Փորձի փոխանցում. Սիրուշիկ Սահակյան և ընկերներ

Ժամը` 11.1512.00 «Տեղեկատվական գրագիտություն.հեղինակային իրավունքի պահպանում»-հանդիպում Ամերիկյան համալսարանի Փափազյան գրադարանի սպասարկման և տեղեկատվական բաժնի վարիչ Հասմիկ Գալստյանի հետ:

12: 00-12:30 Բանգլադեշյան պլեներ 2016-ի ծրագրով ելույթներ Գեղարվեստի բաց էստրադայում. Շուշի քաղաքի թատերախումբ, տիկնիկային ներկայացում «Երեք խնձոր»

12:35-14:00 Աշխատանք Նոր դպրոցում

Լուսաբանում՝ Օրվա քրոնիկոն

 Հունիսի 14-ին`
9։00-10։00՝ մարզական պարապմունքներ մարզադաշտում
10:00-10:20` ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում. Անի Սարգսյան և ընկերներ
 10.30-11.00«Մանկավարժական հոդվածի թարգմանություն»- հանդիպում  Գևորգ Հակոբյանի  հետ
11.00-12.00-«Թարգմանական խնդիրներ»-հանդիպում թարգմանչուհի Նունե Թորոսյանի հետ
13:00 -13:30՝  Հաշվետու ցուցահանդես. Անիմացիա լաբորատորիա

 

Հունիսի 15-ին

9։00-10։00՝ մարզական պարապմունքներ մարզադաշտերում
10:00-10:20` ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում. Կարեն Խաչատրյան և ընկերներ

ժամը 10.30-11.30 «Թարգմանական գործը մեր օրերում»- հանդիպում թարգմանչուհի Ալվարդ Ջիվանյանի հետ

Ժամը  12.0013.00-Ռեզոնանս» երաժշտական փառատոն.

Ժամը 13.00-13.30  Աննա Սմբատյանի անհատական ցուցահանդեսի բացում

Ժա,ը 15.15-16.00—Ներկայացնում են քոլեջի սովորողները /Լեռ Կամսար/

 

Հունիսի 16- Տոն Սբ. թարգմանիչներ Իսահակի և Մեսրոպի

9։00-10։00՝ մարզական պարապմունքներ մարզադաշտերում
10:00 ընդհանուր պարապմունք
10։30-ից թարգմանական ստուգատես. արտ-պլեներ 2016-ի բազմալեզու լուսաբանում. ներկայացնում են միջին դպրոցի սովորողները /Արևիկ բլոգը/

12:00-12:30՝ Թարգմանությունը միջազգային հանրակրթական նախագծերում. Լուսինե Բուշ և ընկերներ
12։30-13։30՝ Ստվարաթղթե և պլաստիլինե տիկնիկների պատրաստում Լևոն Աբրահամյանի հետ

13.30-14.15-Արևային ջազ «Սեբաստիա» համերգասրահում

Հունիսի 17

9։00-10։00 մարզական պարապմունքներ մարզադաշտերում
10:00-10:50 ընդհաpizap.com14661814672531նուր պարապմունք Մարմարյա սրահում. Կարեն Խաչատրյան և ընկերներ

11.00-12.00—Ասուլիս-կլոր սեղան ընթերցասրահում. լուսաբանում

12.00-12.45—Ռադիոլուրի ստեղծում Գոհարիկի և Անիի հետ

13.00—Չարենց—Արմինե Աբրահամյան և ընկերներ

14.00—Ջազային արվեստի քոլեջի դասավանդողների և սովորողների համերգը

Ձիթհանքովում. ամփոփում

  1. Կարկտահար ճամփորդություն—Հայկ ԱրշակյանSAM_1722
  2. Ճամփորդություն դեպի Ձիթհանքով—Ռուբեն Մովսիսյան

SAM_1724

 

 

 

3. Պատմում է Արեգ Նշանյանը

4. Պատմում է Վռամ Բաբայանը

5. «Փորձանքով» լի եռօրյա ճամփորդություն —Մերի Թոռունյան

6. Մեր արկածները Ձիթհանքովում —Սվետլանա Մելքումյան

7. Նարեկ Արշակյան

8. Գյուղական կյանք

9. Գյուղացու դարդն ու ցավը

10. Գյուղի անվան ստուգաբանումը — Պատմում է Վահե պապիկը

11. Հյուրընկալ մարդիկ

12. Ասում-խոսում ենք 

13. Գյուղի հուշարձանները

14. Գյուղի դպրոցում

15. Գյուղի առաքելական եկեղեցին

16. Գյուղի կաթոլիկ եկեղեցին

17. Թոնրատանը

18. Կորնգանի դաշտեր

19.  Խորաթա

20. Կարմիր վանքում

21. Գյուղի մատուռը

22. Մերիի հարցազրույցը

23. Թալինի եկեղեցին

24. Պատմում է Առնո Բարզեգար

25. Եռօրյա ճամբար Ձիթհանքովում—Արամ Պետրոսյան

Կարմիր վանքում

Մեր խաղերը

 

Հաշվետվություն

Երևան-Ձիթհանքով-Թալին-Երևան

/6.06-8.06.2016թիվ/

Մասնակցել են՝ 12 սովորող, մեկ ծնող,  մեկ ուսուցիչ

 

 

 

 

 

 

Դեպի Բջնի.ամփոփում

Հանգիստ Բջնի գետի հովտում

This slideshow requires JavaScript.

Սբ. Աստվածածին եկեղեցի

 

This slideshow requires JavaScript.

Բջնի ամրոցն ի վեր

This slideshow requires JavaScript.

  1. Ուրախ ճամփորդում ենք դեպի Բջնի—Սվետլանա Մելքումյան, Մերի Թոռունյան
  2. Ճամբարային չորրորդ օր—Արթենի Ջանիկյան
  3. Ճամփորդություն դեպի Բջնի—Րաֆֆի Մուրադյան

Ճամբարային հինգերորդ օր

3.06.16

9.00-9.30—ընդհանուր պարապմունք

9.30-11.00—Ճամփորդության լուսաբանում /նյութերի պատրաստում, հրապարակում/

12.00-1.30—Գրական ընթերցման փորձեր Նոր թատրոնի դահլիճում

Ճամբարային չորրորդ օր

2.06.16

Բարձունքի հաղթահարում՝

Բջնի սբ. Աստվածածին — Բջնի ամրոց — քայլարշավ դեպի սբ. Սարգիս — հանգիստ Բջնի գետի հովտում:

Բջնի ամրոցը Վասակ Պահլավունու շինարարական գործունեության արդյունք է , իսկ նրա որդին` Գրիգոր Մագիստրոսը, կառուցել է տվել Բջնիի ս.Աստվածածին և Կեչառիսի վանքի գլխավոր եկեղեցին: Բնական բացառիկ նպաստավոր դիրքի շնորհիվ Բջնիի ամրոցը միջնադայան Հայաստանի առավել անառիկներից էր:
 

Տեղադրված լինելով գյուղի արևելակողմում, Հրազդան գետի աջափնյա մասում գտնվող ու երեք կողմերից 100-120 մ խորությամբ գահավեժ վիհերով շրջափակված մի քարաժայռի գագաթին, ամրոցն իր հսկողության տակ էր պահում բնակավայրն ու կիրճով անցնող հին մայրուղին: